Advertisement

Dla początkujących
Menu
Strona główna
Aktualności
Artykuły
Filmy i zdjęcia
Społeczność
Ogłoszenia
Forum
Linki
Wyszukaj
Warszawa
Gdzie się wspinać?
Topo
Instruktorzy
Sekcje
Logowanie
climb.pl
szkoła językowa francuski hiszpański warszawa
Ankieta
Najlepsze skały w Europie:
Polska
Francja
Hiszpania
Włochy
Niemcy
inny kraj
nie lubię skał w Europie
Wszystkie ankiety
Stworzone dla:
Mozilla Firefox
feed image
Najczęściej czytane artykuły
Tagi artykułów
asekuracja bali bezpieczeństwo bulder buty climbing dziecko francja guma historia hiszpania karabinek kobieta kontuzja korsyka kusztelak leczenie lina maroko męski szowinizm początkujący przyrząd psychologia rouhling siurana sprzęt technika trening troczek uprząż w pionie warszawa wdahu wolski zawody
Dwie Wieże
Tagi: dreem jumping  dwie wieże
Redaktor: lamia 03-12-2008  (zmieniany: 20-09-2009)

wpinka.pl: Opowiedzcie jak doszło do tego, że postanowiliście zainwestować w rewitalizację byłych zakładów cementowych na Żeraniu, aby stworzyć tam centrum wspinaczkowe?

silosy_zdjecie.jpgŁukasz Bieleń: Trzeba zacząć od tego, że centrum wspinaczkowe to jeden z filarów naszego przedsięwzięcia. Drugim, niemniej ważnym (a dla mnie nawet ważniejszym) celem, jest promocja Dream Jumping. Na opisywane miejsce natknęliśmy się zupełnie przypadkiem. Razem z Tomkiem i Agatą poszukiwaliśmy w Warszawie przestrzeni dla Dream Jumping i w ten sposób dotarliśmy do silosów po fabryce „Felbet” na Żeraniu. Właściciel nie miał nic przeciwko naszym działaniom, więc bawiliśmy się tam, poznając coraz lepiej to miejsce i jego potencjał. W którymś momencie doszliśmy do wniosku, że jest to doskonała przestrzeń do stworzenia tu centrum sportowego, które przyciągnęłoby ludzi i pozwoliłoby im poznać wymyśloną przez nas dyscyplinę. Okazało się też, że możliwe jest wydzierżawienie terenu pod dwiema wieżami od prywatnego właściciela. Podpisaliśmy umowę na 10 lat i zaczęliśmy prace.

Jak powstawała stworzona przez Was nowa dyscyplina - Dream Jumping?

Łukasz: To jest długa historia. Nasz patent powstał 11 lat temu. Zafascynowani sportami wysokościowymi, a w szczególności skokami na linie, zaczęliśmy badać, jakie są dostępne na świecie metody wykonywania takich skoków. Szybko przeszliśmy przez wszystkie znane sposoby i zaczęliśmy na własną rękę je odtwarzać, dochodząc do wniosku, że żaden z nich nie jest idealny. Postawiliśmy sobie cel – wymyślić sposób skakania, który spełniałby wszystkie nasze warunki. Na pomysł wpadł Tomek. Doskonale zna się na sprzęcie alpinistycznym i to on ostatecznie stworzył układ, który spełniał nasze założenia: powszechność miejsc uprawiania, stuprocentowa niezawodność układu, komfort (jak najmniejsze przeciążenia), możliwość wykonywania rozmaitych ewolucji i to, co dla nas skoczków jest najważniejsze: jak najdłuższy swobodny lot. Układ opiera się na linach wspinaczkowych dynamicznych i statycznych. Pierwszy skok został wykonany 11 lat temu z wysokości 7 m w Głogowie. Zakończył się sukcesem. Przez te 11 lat nasza metoda przeszła ewolucję. Od tamtej pory oddaliśmy kilka tysięcy skoków z obiektów wszelkiego rodzaju. Nasze wyliczenia wskazują, że 90% lotu to lot swobodny. Jest to ogromna różnica względem bungee, gdzie swobodny lot stanowi około 50% skoku, reszta to rozciąganie się liny. Kolejną zaletą naszej metody, względem bungee, są mniejsze przeciążenia, jakim podlega skoczek. Poza tym udało nam się spełnić jeszcze inny warunek. W Dream Jumping lot skoczka ma określoną trajektorię, dzięki czemu można skakać z obiektów, gdzie występują różne przeszkody. Natomiast bungee nie pozwala na takie ewolucje, wymaga zapewnienia wolnej strefy skoku. My możemy skakać z dowolnego obiektu.

zabawy_z_lina.jpgWidząc znaczne przewagi naszej metody, postanowiliśmy ją promować. Było dla nas oczywiste, że musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli na stałe mieć rozłożony nasz układ. Dwie Wieże nam to umożliwiają. Elementami przyciągającymi ludzi będą też inne sporty. Wydzieliliśmy sekcje: wspinaczka, sporty wodne (kajaki, narty wodne, skuter), tzw. sekcja zabawowa (w której będzie zjeżdżalnia, rodeo wodne), sekcja strzelecka, być może quady. Myślimy również o zrobieniu w tym miejscu kąpieliska, woda w kanale ma drugą klasę czystości. Potencjał tego obiektu jest ogromny. Chcemy zadbać o to, aby był zrobiony na wysokim poziomie i był wyjątkowy na skalę nie tylko Warszawy, ale całej Polski. Zatem jeśli mamy ściankę to musi być ona najwyższa, jeśli będzie zjeżdżalnia wodna – to będzie to najdłuższa zjeżdżalnia w kraju. Każdą z atrakcji dobieramy według takiego klucza. W trakcie realizacji naszego ambitnego planu zamieściliśmy ogłoszenie na Brytanie, że potrzebujemy ludzi do pomocy przy budowie. Wtedy to pojawił się Przemek.

Przemek, opowiedz, jaka była Twoja historia.

Przemek Bucharowski: Od jakiegoś czasu chciałem stworzyć w Warszawie miejsce, które przyciągnęłoby wspinaczy. Sam wspinam się od kilku lat w Warszawie i zauważyłem, że jest coraz mniej miejsca na ściankach, ponieważ zwiększa się zainteresowanie tym sportem. Zaproponowałem Agacie i chłopakom z Dwóch Wież wykorzystanie mojego zebranego kapitału do ich inwestycji. Tym sposobem zaczęliśmy od lipca współpracę.

Jakie są plany związane z Waszą inwestycją?

Przemek: W przypadku ścianki wspinaczkowej mamy zamiar stworzyć przestrzeń do wspinania na zewnątrz i wewnątrz silosów. Z jednej strony silosów znajduje się 25 metrowa rysa, która posłuży jako baza do poprowadzenia dróg przeznaczonych do wspinania się na własnej asekuracji, jest także droga do dry-toola oraz 25-metrowa hakówka. Po drugiej stronie obiektu stworzymy stalową konstrukcję, pozwalającą na wykonanie ściany przewieszonej o długości ponad 25 metrów. Wnętrza silosów o średnicy 7 metrów zostaną zagospodarowane pod ścianę wspinaczkową i buldery. W jednym z silosów planujemy 2 buldery, a nad nimi ściankę, być może przeznaczoną pod sztuczną ścianę lodową. W drugim silosie powstanie najwyższa w Warszawie ściana z drogami o długości ponad 20 metrów. Trzeba jednak powiedzieć, że wszystko jest jeszcze na etapie planowania, ponieważ mamy tu pewien problem logistyczny: jak najlepiej wykorzystać do wspinaczki przestrzeń na planie koła. To pierwszy obiekt w Polsce o takim przekroju. W Berlinie znajduje się centrum wspinaczkowe o podobnym rozkładzie. Niemcom udało się bardzo dobrze wykorzystać ten kształt.

czyszczenie_w_srodku.jpgJakie prace czekają Was w najbliższym czasie?

Łukasz: W naszym obiekcie, który był w stanie poprzemysłowym, mamy już za sobą prace porządkowe. Usunęliśmy gruz i osad cementowy, którego było 150 ton. Tu podkreślę, że udzielamy się społecznie, bo dajemy zatrudnienie ludziom z sąsiedniego Monaru.

Przemek: Na dzień dzisiejszy skupiamy się na adaptacji tego obiektu na parterze, czyli na zrobieniu kawiarni, przestrzeni klubowej i sanitariatów. Następny etap to zagospodarowanie góry na buldery, później ścianka w drugim silosie. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z władzami miasta w sprawie zagospodarowania terenu nad kanałkiem Żerańskim. Chcemy zbudować przystań wodną.

Czy możecie powiedzieć, kiedy będziecie w stanie otworzyć bulderownię?

Przemek: Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku.

Czy jest jakiś plan w związku z pracą instruktorów?

Przemek: Chcę stworzyć szkołę wspinaczkową. Niedawno zostałem instruktorem i jeszcze nie zacząłem pracować komercyjnie. Chciałabym wychować młode pokolenie wspinaczy zaczynając od dzieci. Stąd mój pomysł, aby zrobić szkołę, w której są sekcje utożsamiane z naszym obiektem. Jej członkowie będą brali udział w zawodach reprezentując szkołę i ściankę na zewnątrz. Chciałabym, aby szkoleniem tych dzieci zajęli się dobrze wykwalifikowani instruktorzy. Zależy mi na ludziach, którzy będą chcieli się rozwijać, bo mamy zamiar stworzyć im komfortowe warunki do pracy. Najpierw jednak musimy stworzyć miejsce z klimatem, do którego będą chcieli przychodzić ludzie, a dopiero potem zajmiemy się rekrutacją kadry.

Wracając do Dream Jumping: Łukasz, jakie Twoim zdaniem zalety ma Wasza dyscyplina względem pozostałych wykorzystujących zabawy związane ze skakaniem z wysokości?

Łukasz: Spadochroniarstwo jest sportem wypadkowym. Ludzie często mówią, że chcieliby spróbować skoków, ale rzadko decydują się na to ze względu na obawę przed wypadkiem. Kolejnymi ograniczeniami są duże pieniądze, które trzeba zainwestować w ten sport oraz bardzo dobry stan zdrowia, jakim musi wykazać się skoczek. Inny sport o podobnym charakterze to skoki base. Jest to jednak bardzo niszowa dyscyplina, bo skacze się bez żadnego zabezpieczenia. Jest niewielu skoczków i niewiele osób chce się tą dyscypliną zajmować. Wreszcie bungee, które sprowadza się do skoków okazyjnych. Ludzie decydują się na nie, kiedy coś ważnego, przełomowego dokonuje się w ich życiu. Na przykład zdałem maturę to skoczę, rozwiodłem się z żoną – skoczę. Jest to wynik kłopotów z dostępnością odpowiednich miejsc, sporych kosztów i komercjalizacji. Natomiast nasza dyscyplina pozwala skakać tym wszystkim osobom, które nie zdecydowały się na skok z wyżej wymienionych powodów. To znaczy, że nie trzeba spełniać specjalnych warunków zdrowotnych, mieć dużych pieniędzy, nie musisz myśleć o niezawodności, ponieważ układ ją gwarantuje. Po prostu stajesz i skaczesz, mierzysz się tylko ze swoją psychiką. Mamy dyscyplinę dla tych wszystkim, którzy chcą doświadczyć uczucia swobodnego lotu. Dzięki Dream Jumping mogą się tym cieszyć i robić to w sposób ciągły. Jest to temat, który możesz kontynuować, w którym możesz się rozwijać, zmagać z samym sobą, podróżować po świecie, skakać z różnych obiektów. Taką tez mamy koncepcję. Chcemy stworzyć klub, którego członkowie za drobną opłatą członkowską będą mogli wykonywać skoki z naszego obiektu. Otrzymają też książeczki członkowskie, w które będą mogli wpisywać swoje skoki. Po określonej ilości oddanych skoków, będą otrzymać zezwolenie, żeby skakać z obiektów o większych parametrach. Dwie Wieże będą istniały po to, aby każdy, kto spróbuje, mógł odpowiedzieć sobie na pytanie: czy to go kręci czy nie. Jeśli po pierwszym skoku dasz odpowiedź pozytywną to wówczas możesz wstąpić do klubu. W przeciwieństwie do bungee nie chcemy się komercjalizować. Mamy zamiar popularyzować nasz sport, czyli doprowadzić do sytuacji, kiedy liczba skoczków dream będzie stale rosnąć. W związku z tym chcemy działać jak klub sportowy, a nasz obiekt będzie miał status szkoły, w której będziemy popularyzować wymyśloną przez nas dyscyplinę oraz pomagać w doskonaleniu umiejętności skoczka.

A co z dojazdem do Waszego miejsca? Wiele osób uważa, że Wasza inwestycja może być chybiona, bo jest na obrzeżach miasta, więc ludziom nie będzie się chciało tam jeździć.

Łukasz: Tak, to prawda, że jest daleko, ale zamierzamy to zmienić. Mamy zamiar odciąć silosy i przytoczyć je do centrum (śmiech). A tak serio: gdziekolwiek się pojedzie to podobne obiekty nie znajdują się w centrum miasta, bo zwykle są to obiekty poprzemysłowe.

Jak długo jedzie się tam samochodem?

Przemek: Na dziś jest bardzo dobra komunikacja z Pragi z pl. Hallera, z Białołęki. To jest ok. 10 km od centrum.

kanal_zeranski.jpgŁukasz: Czyli jeśli nie ma korków, jadąc samochodem, docieramy w 10 min 24 sek. (śmiech). Poza tym niebawem naszym sąsiadem będzie Jarmark Europa przeniesiony ze stadionu dziesięciolecia, który znajdzie się po drugiej stronie kanałku. Miasto bardzo poważnie podeszło do tej inwestycji i ma zamiar wybudować tam specjalną pętle autobusową. A nasz obiekt znajduje się w odległości 20 m od tych działań. Zatem jeśli komuś będzie trudno teraz dojechać to sytuacja ta zmieni się niebawem, bo będzie tam największe centrum handlowe w Warszawie. Poprawa infrastruktury w tych okolicach powinna nastąpić za około 2 lata.

Skąd te informacje?

Łukasz: Mamy bardzo dobry kontakt z burmistrzem Białołęki. Od niego też wiemy, że koszt przedsięwzięcia przeniesienia Jarmarku Europa wyniesie 170 mln złotych. Decydując się na to miejsce wiedzieliśmy, że w naszym sąsiedztwie będzie Jarmark, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak poważna to będzie inwestycja. A okazuje się, że będzie to ogromne działanie, w skład którego mają wejść 24 hale targowe i parking na 5 tys. samochodów. Jest też pomysł na tramwaj wodny. Zatem jesteśmy spokojni, że ludzie tam dotrą.

Przemek: Ostatnio poznałem jednego człowieka, który zapytał mnie, czy będzie mógł przypłynąć do nas na ściankę kajakiem z centrum. Nie ma problemu, jesteśmy skomunikowani (śmiech).

PS: Dzięki komentarzom pod niniejszym artykułem dowiedzieliśmy się, że "Dream Jumping" może wcale nie być taki "dream" - czyżby druga strona medalu? Oceńcie sami.


Komentarze (100)
RSS komentarzy
1. Dodany przez: Antek08-12-2008 11:38
Fajny wywiad! 
 
Ciekawe kiedy to bedzie otwarte?
 
2. Dodany przez: Makak12-12-2008 10:42
Nie jestem pewien twoich intencji Przemku
 
3. Dodany przez: soya21-12-2008 17:30
doprzodu
pozdrowienia z berlin mam nadzieje ze wszystko wypali uwazajcie tylko na inwestorow kieysi mozecie zrobici z rudery lakomy kasek i moga sie zaczac problemy tak jak tu  
kupa pracy a za 5 lat mam spier..... :(  
ale zawsze jest gdzie poladowac pozdrawiam 
www.derkegel.de
 
4. Dodany przez: żulu05-01-2009 14:15
a co z faktem, ze prokurator na karku?
:?
 
5. Dodany przez: lamia05-01-2009 16:26
mniej hasłowo
czy mógłbyś powiedzieć bardziej szczegółowo a mniej hasłowo, co masz na myśli??, bo można pomyśleć, że robisz czarny PR 2 Wieżom...
 
6. Dodany przez: r11-01-2009 21:12
re; mniej hasłowo
serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,2470725.html 
-- 
(poprawione przez admina)
 
7. Dodany przez: Spinacz16-01-2009 14:04
A co to ma wspolnego z 2 wiezami?
 
8. Dodany przez: jar17-01-2009 09:36
Tomek Z. czyli MagFly jest trzecim wspólnikiem w "Dwóch wieżach"
 
9. Dodany przez: Spinacz18-01-2009 11:31
Ja doczytalem sie 4 wspolnikow i ani slowa o Tomku Z. O Magfly tez nikt nie wspomina. Dla mnie wazne jest ze takie miejsce powstaje bo ewidentnie brakuje go w Warszawie.
 
10. Dodany przez: jar18-01-2009 22:58
faktycznie 4, w artykule jest mowa o Tomku i Agacie, Tomek to zapewne Magfly
 
11. Dodany przez: DT-Wrocław (rossomak)24-01-2009 08:49
Pozdrawiam.
Pozdrawiam ekipę od Dreamu oraz eksploracji i do zobaczenia znów gdzieś tam pod ziemią :)  
 
 
ps.a co do obaw niektórych tutaj, to widziałem na własne oczy jak to działa, stanowiska oraz same skoki. Zapewniam -to JEST robione profesjonalnie. W przeciwieństwie do reportaży z "wyborczej"...
 
12. Dodany przez: ---====-------====-=-=-=10-02-2009 09:58
jest bezpieczne i tyle
Skakałem i żyję, więc przestańcie pisać kocopoły dzieci neo. Jesteście kozaki to przyjdźcie i skoczcie zamiast ślepo wierzyć w to,co pisze żydowska wyborcza. Zazdroszczą,bo sami nie skakali;)
 
13. Dodany przez: Rokit10-03-2009 09:22
hmm..
A prokurator nadal na karku....
 
14. Dodany przez: żel12-04-2009 19:02
pozdro dla pana prokuratora
czytałem...cóż...Polska ...
 
15. Dodany przez: wróg publiczny14-04-2009 00:06
przestańcie najeżdżać
Możecie pisać źle o wyborczej i wyolbrzymiać wszelkie artykuły na temat śmierci tego dziennikarza, ale śmierć pozostaje śmiercią. Nikt sobie tego nie wymyślił i faktycznie wina może leżeć po stronie MagFly'a jak i skaczącego, ale wg mnie skoki w takich miejscach nie powinny mieć miejsca. Wtedy chodziło przede wszystkim o kasę i rozgłos. Drugi cel został osiągnięty w negatywnym tego słowa znaczeniu. Nie bronie MagFly'a, ale nie można go za każdym razem mieszać z błotem i przypominać tę sytuację, gdy piszą coś o nim i jego przedsięwzięciach. W inwestycję '2 wież' wkłada ogrom pracy i pieniędzy a to wszystko po to by udowodnić, że sporty ekstremalne nie są w Polsce zacofane i można się przy tym nieźle bawić. Jeśli zniechęcicie się do tego miejsca tylko z powodu MagFly'a, to bądźcie pewni, że nigdzie w Polsce, a może i w Europie nie skoczycie bezpiecznie na dreamie. Skaczcie sobie na bungee i płaćcie za to badziewie słone pieniądze...
 
16. Dodany przez: Rokit18-04-2009 09:16
cóż..
Polska mentalnośc: Niby tak, zginął człowiek, fakt, tragedia,Zelinski winny, ...ale nie mieszajcie go z błotem , bo chciałbym sobie skoczyc. hehe. Zwyczajna obłuda.
 
17. Dodany przez: kinia28-04-2009 16:35
2wieze Magflya
witam! pomysłodawcą jest Magfly= Tomasz Zieliński, który to spowodował śmierć jednego z dziennikarzy TVP - Rafała Zatylnego, Magfly od 4 lat osłania się pod osobą Jerzego Zielińskiego , ojca, a teraz Agaty Majerczak, którą udało namówić się mu do pomocy przy współpracy, gdyż sam nie może organizowac tego typu imprez, zważywszy na fakt, iż zabił człowieka, dostał za to wyrok&
 
18. Dodany przez: kinia28-04-2009 16:37
do przemka
bocian, nie kombinuj z ch... Magflyem, bo kto z kim przystaje takim się staje :upset
 
19. Dodany przez: ereno29-04-2009 11:19
2 wieze
powiem tak 
wypadki się zadrzają 
 
sporty extremalne są niebezpieczne 
ok 50 % znanych instruktorów pza ma na swoim koncie wypadki z kursantami 
(zdarzały się też śmiertelne) 
 
każda ściana wymaga deklaracji iż wspinasz się na własną odpowiedzialność 
 
istnieje cienka granica pomiędzy winą a formalnie zapewnionym bezpieczeństwem 
 
(prawo wymaga formalności które nie poprawiaja bezpieczenstwa a czynią organizatora imprezy "czystym") 
 
ludzie skaczą bo szukaja adrenaliny a ona zwieksza się proporcjonalnie do zagrozenia 
 
bylem na 2 wiezach, wspinam się od paru lat i w tej kwesti wszelkie normy bezpiezeństwa są tam zachowane, nie skakałem ciągle się wacham, boie się odpadać przy prowadzeniu a co dopiero drem  
 
dodatkowo dodam że nikt tam nie ukrywa w/w zdarzenia rozmawiałem z nimi o tym, wyrok sądu to wynik braku jednego podpisu ofiary, uklad lin skoku nie zawiódł, człowiek który skakał popełnił podobno błąd 
 
można krytykowac, każdy decyduje sam, ważne aby nikt nie czuł sie oszukany
 
20. Dodany przez: Spinacz30-04-2009 21:05
Również byłem i wspinałem się na 2Wieżach i wg mnie wszelkie zasady bezpieczenstwa są zachowane i przestrzegane. Dream Jumping jest już opatentowanym sposobem skoków, oczywiście jest skokiem ekstremalnym i każdy kto skoczyć ma ochotę robi to na własną odpowiedzialność. Jak zresztą podczas uprawiania każdego sportu ekstremalnego. 
Kinia kobieto, na wszystkich mozliwych forach powklejalas swoje 3 grosze, ty masz jakąs obsesję???!!! przy okazji ochrona danych osobowych jest ci najwidoczniej tematem obcym, sama nie masz odwagi podpisac sie pod tym co piszesz...cóż taka nasza mentalność jak ktoś juz tu zauważył. Poszło w świat że kinia to była dziewczyna Magflya, podobno cokolwiek niezrównoważnona, na jakims forum przeczytałem...
 
21. Dodany przez: Wspinacz04-05-2009 17:51
Re: Spinacz
Pozdro Agatko.Niezrównoważonego to ty masz chłopaka-Tomasza Z.Smierc człowieka do której się przyczynił spłynęła po nim jak gówno w muszli. PS.Musisz się bardziej konspirowac.
 
22. Dodany przez: Agata Majerczak06-05-2009 19:06
Prośba do Kini i wszelkich jej wcieleń
Kinia, już kilka razy cię prosiłam o nie mieszanie sie do mojego życia. Robię to jeszcze raz - tym razem publicznie, może w końcu osiąnę swój cel. Czy możesz dać mi w końcu święty spokój? Taka zwykła ludzka prośba, ok? I żeby się nie powtarzać na innych forach, od razu skieruję swoją prośbe do wszsytkich pozostałych twoich "pseudonimów scenicznych": kinio 2355, kinio, doroto, doroto2355, zadrozek, wspinaczu, mag,: bardzo prosze o nie wtykanie nosa w moje zycie osobiste, nie wysyłanie mi obraźliwych wiadomości prywatnych na: maila, gg, telefon. 
Będę zobowiązana 
Pozdrawiam  
Agata Majerczak 
PS 
Spinacz, awansowałeś na kobietę:) gratuluję
 
23. Dodany przez: Wspinacz06-05-2009 21:25
Re:Prośba do Kini i wszelkich jej wciele
A witam.Wypraszam sobie. z "kinio" , "doroto" itp. nie mam nic wspólnego . 
A ty agatko oczywiście nie masz pseudonimu spinacz , a tu tak szybko to zupełnie przypadkowo zajrzałaś.(jasne)Niedowiarki wstydzic się! 
Ps. daruj sobie takie publiczne wystąpienia -Żałosne-Ty i twój chłop won stąd.
 
24. Dodany przez: Wspinacz15-05-2009 23:18
uff
No i poskutkowało. Robactwo wróciło spowrotem do swojego gówna.Miejmy nadzieje że już tu nie wróci, więc jeszcze raz...WON!!!
 
25. Dodany przez: Tomek P.08-06-2009 12:17
UWAGA!!!
a słyszałem o tym zielińskim.niezły typek.co roku szuka ludzi do pracy a na zakończenie nie wypłaca części ich wynagrodzenia-tysiace złotych.Ludzie nic nie mogą zrobic, bo przecież pracują na czarno.Omijac szerokim łukiem.Pozdro.
 
26. Dodany przez: Robocop14-06-2009 22:02
gratuluję!
Gratuluję poziomu dyskusji.
 
27. Dodany przez: Classic22-06-2009 03:57
cóż.
nie dziwię się.Temat: Zieliński-Magfly, to niezły pasztet
 
28. Dodany przez: k223-06-2009 20:11
veni, vidi...
... i tyle 
W którąś sobotę pojechałem na 2 Wieże (dojazd komunikacją miejską - koszmarny, zwłaszcza w weekend). Po dotarciu na miejsce okazało się, że... całość nie działa. Na stronie nie było żadnej informacji, iż obiekt ma być zamknięty. Szanujące się ścianki jednak podają takie informacje na swoich stronach - w Warszawie robi to Obozowa czy Nowowiejska, krakowski ReniSport też zawsze uprzedza o ewentualnych "zawirowaniach" dotyczących działania ścianki. 
Tak oto straciłem sporo czasu, obejrzałem sobie z dołu drogi (nawiasem mówiąc, nie wyglądały one na szczególnie dopracowane)... i tyle. Może jeszcze się tam kiedyś wybiorę, ale póki co - nie mam na to zbyt wielkiej ochoty...
 
29. Dodany przez: gałcz29-06-2009 21:10
zawiedzony
Mnie spotkało dokładnie to samo. 
Też straciłem masę czasu na dojazd w obie strony. 
Liczy się pierwsze wrażenie, a to jest w tej chwili lipne. Jak tak dalej młoda firma będzie postępować, to nie wróżę świetlanej przyszłości. Myślę, że takich jak ja i mój poprzednik jest więcej...
 
30. Dodany przez: Maciek22-07-2009 09:58
zabawne komentarze
Szanowni użytkownicy. Tutaj pojawia się wiele komentarzy, zazwyczaj ukrytych za pseudonimem. A komentarz "kinii" pojawił się na na kilku forach, pod różnymi pseudonimami. Pamiętajcie, według Tuwima: "... byłby to mezalians dla psa". 
Osobiście skoczyłem i żyję:-). Łukasz okazał się być kompetentny. Ścianka też jest obsługiwana kompetentnie. Obsługa miła i panuje tam całkiem rodzinna atmosfera. A teraz ja, korzystając z anonimowości tego forum, też posnuję dzikie przypuszczenia: 
Kiniu, Twoja zawziętość jest charakterystyczna dla odtrąconej kobiety. Kto Cię nie chciał? Tomasz Z? A może Agata M.?
 
31. Dodany przez: Wspinacz25-07-2009 09:49
no i..
No i z forum wspinaczkowego zrobiło sie forum psychologiczne, prawie kryminał-tani zaznaczmy. 
Nie piszcie już nic o Zielinskim.Im go mniej ,tym lepiej.Pokazał już co potrafi.
 
32. Dodany przez: zino25-07-2009 22:37
won
nieźle tu sobie piszecie, a pani Agata M. kompropmitacja totalna zadając się z tym nieudacznikiem Magflyem, współczuje. 
Milena mi wspominała o nim, zdradzał każdą, ze swoją ścianą hahhaa
 
33. Dodany przez: Maciek26-07-2009 16:38
:-)
I dalej całe to forum służy do osobistych wycieczek. 
A rzeczowe argumenty? 
1) Kto tam się wspinał i może podać KONKRETNE argumenty, przemawiające za tym, że ścianka jest prowadzona źle? Może ścianka jest niebezpieczna i zabija? 
2) Kto skakał/zjeżdżał i poda KONKRETNE przykłady zaniedbania środków ostrożności podczas skoku?
 
34. Dodany przez: kominiarz26-07-2009 20:43
haha
też pracowałem z Magflyem, porażka, oszust totalny! nigdy nie płaci. znałem też jego kumpli i dziewczyny -nie zauważyłem , by były niezrózwnoważone jak pisze spinacz. jak pracowałem to pare ich poznałem:) każda była fajna i z tego co mi wiadomo nie raz mu dupe uratowały. a on chyba każdą zdradzał z każdą następną:) już z nim nie pracuje, bo mnei też zrobił w chuja...a sprawe wygrał dzięki dziewczynom,a jedną podobno tez w chuja zrobił chyba z tą Agatą, która pisała wyżej, ale nie sądze by ten temat kogokolwiek interesował- 2 wieże są tematem artykułu, a nie on..jak na tej ścianie, fajnie?
 
35. Dodany przez: Maciek27-07-2009 09:07
ściana
1) Drogi są naprawdę długie. Od bardzo łatwych, do bardzo trudnych.  
2) Trochę brak przewieszeń itp... Ale 25 metrów drogi (20 wewnątrz silosa) to rekompensuje. 
3) Sam komfort wspinania na świeżym powietrzu... Nie w zatłoczonej hali, pełnej przepoconych wspinaczy:-)
 
36. Dodany przez: Sarek31-07-2009 07:53
Dream
Znam pewnego gościa jest fanatykiem sportów ekstremalnych.Zadałem mu pytanie na temat Dream, magfly i 2wież, Co o tym sadzi? Jego odpowiedz była prosta:  
Dream - Ryzyko istnieje zawsze. Stwierdził że jest bezpieczniejszy niż bungy( co mnie zaskoczyło bo zyje bungee) 
Magfly - Wypadki sie zdarzają nikt nie jest idealny. Kazdemu moze sie to zdarzyć nawet najlepszym 
2wieze - Wszystko na etapie rozwoju ale powolnym etapie być może brak środków
 
37. Dodany przez: zygu31-07-2009 22:33
magfly
sorki, ale Magfly nie jest najlepszy, jest beznadziejny, nie jest pomysłodawcą dreamu, ani nizcego w tym temacie, jest jednym z tysiąca ludzi, którzy to uprawiają, nie posiada jakieś zdolności nadprzyrodzonych , by brać odpowiedzialność za każdego kto skacze, ale organizuje skoki w niedozwolonych meijscach i bez licencji;magfly tez twierdzi , ze bungy jest niebezpieczne, a dream nie. no cóż, ale ten człowiek nie ma nic do powiedzenia w tym temacie więc nie zwracajcie uwagi na takie posty jak sarka, zę nawet najlepszym, bo to bzdura kompletna...
 
38. Dodany przez: Lech06-08-2009 08:04
Zygu kolejne wcielenie Kinii - po przeczytaniu paru twoich postów można cie bezbłędnie rozpoznać na każdym formum bez względu nia nick jaki akurat sobie wymyslisz. Popracuj nad składnią. 
Magfly JEST pomysłodawcą dreamu, a dream jako metoda skakania jest opatentowana również przez niego. Wzbudza kontrowersje jak każdy sport ekstremalny, dla mnie jest to zrozumiałe, że ma swoich przeciwników i zapalonych wielbicieli. Magfly owszem nie jest najlepszy, ale to samo może powiedzieć o sobie każdy. Nie rozumię o co ci chodzi, piszesz o niedozwolonych miejscach i braku licencji?? Czy ty czasami przed wysłaniem w sieć czytasz te swoje bzdury!!!? Nie słyszałem o mozliwości skakania dreamu gdzie indziej niż na 2Wieżach. 
Co do 2Wież Sarek ma rację, ekipa cierpi na brak środków. Smutne jest to że w naszej polskiej rzeczywistości już 2 razy ktoś zdążył się włamać na 2Wieże. Zygu może to ty??? 
Zyczę powodzenia.
 
39. Dodany przez: zwykła osoba07-08-2009 15:23
niestety stwierdzam ze komentarze przerodziły sie w załosną jadkę, nie wiem czy to z zawisci ze ktos próbuje cos w tym kraju zrobic, ( nie znam magfly'a jezeli kogos skubnął to jast h...jem) ale to inna sprawa, bylem na wiezach i uważam ze to miejsce ma potencjał, zważajac ze scianek w warszawie jest tyle ze mozna je na jednej rece policzyc.
 
40. Dodany przez: katia10-08-2009 19:01
Boze ludzie robi sie slabo jak sie to czyta. ten wypadek i osoba magfly'a to jedno a to czy 2 wieze sa bezpieczne to drugie. i blagam zlitujcie sie, nie laczcie tego. jakie znaczenie ma to co wydarzylo sie 4 lata temu w zupelnie innym miejscu do tego czy skoki na 2 wiezach sa dobrzez zorganizowane i zabezpieczone. przeciez nie magfly tam siedzi i was stamtad spycha;p ps. a kinia- po prostu zal..
 
41. Dodany przez: ANONIM11-08-2009 10:46
MAGFLY
Ja uważam że magfly nie nalezy do miłych osób w porównaniu do reszty ekipy z 2wież. Obiekt jest dobrze zorganizowany
 
42. Dodany przez: byly pracownik12-08-2009 18:57
To ze Zielinski nie wyplaca pieniedzy wiadomo od dawna.Wszystko co posiada ma w kredycie ktore to splacaja wlasnie pracownicy ktorym nie wyplaca calych naleznosci-BOGATY DZIAD ;).A temat taki ze ludzie pracuja przy azbescie bez zadnych szkolen i zabezpieczen mozemy pominac. To ze jest prywatnie totalnym kretynem coz tak to juz jest .... pozdro
 
43. Dodany przez: ANONIM14-08-2009 10:53
Według mnie podstawą jest szanowanie pracownika... Jeżeli natomiast tak nie jest to kończy się w ten sposób że zabraknie mu kadry:):)
 
44. Dodany przez: byly pracownik19-08-2009 19:26
Kadry juz mu brakuje. Ludzie zaczynja za naleznosci zabierac mu sprzet . :) on nawet nie szanuje ludzi ktorzy wyszukuja mu zlecenia . PALANT
 
45. Dodany przez: Wspinacz20-08-2009 08:44
lech
pseudo "Lech " to Agata Majerczak. hehe. gupia
 
46. Dodany przez: gal anonim20-08-2009 18:06
Pomysl powala na kolana bo miejsce do tego idealne ale: 
Tak zorganizowana to moze byc spoleczna akcja a nie komercyjna sciana i miejsce skokow kilka moich uwag: 
-liny wisza na powietrzu (kazdy kto sie wspina wie jak reaguja liny na wode i slonce) 
-mocowania stalowek to kolejowe podklady pospawane w uszy...(ATESTY?) 
-Liny ponapinane na barierkach bez wzmocnien(pomijajac polokrogla podkladke na "barierke" zeby lina sie na kancie nie darla 
- mocowania lin na laczowkach do stalowek (atesty?) 
- czesc osprzetu wyspawana przez "pana miecia" w garazu (i po raz kolejny atesty?) 
Mowa ze sa atesty i pozwolenia... zapewne sa to atesty lin i sprzetu wspinaczkowego ale watpie zeby ktory kolwiek z dostawcow atestowanego sprzetu dopuszczal wielokrotne jego "zrywanie"  
(kazdy chyba latal na dynamiku i wie ze im wiecej odpadniec tym niebezpieczniej- a co mowic o linach ktore mokna i schna jak chca nie wpsominajac ze cale dnie sobie dyndaja na sloncu) 
Teraz o scianie: (niestety z pobytu kolegi bo mnie zniechecil) 
- ruchome plytki do asekuracji(po zwroceniu uwagi ze sie ruszaja i trzeba je dokrecic uslyszal ze to specjalne australijskie ktore maja sie ruszac (nawet nie komentuje) 
- z uchwytamiterz bylo cos nie "teges" moze sie to poprawilo ciezko stwierdzic bo nikt z moich znajomych nie ma "jaj" albo nie jest na tyle glupi zeby to testowac na swojej skorze... 
 
Nie neguje pomyslu bo to jest cos czego brakuje ale kasa to ostatnia rzecz ktora tam powinna plynac... Najpierw podjescie do sprzetu a wiem co mowie bo jakby nie bylo sam duzo chodze i na tych linach co tam sa d**y bym na 5 m nie powiesil a co mowic o skakaniu....
 
47. Dodany przez: yo24-08-2009 02:11
yo
Magfly nie jest pomysłodawca dreamu!!! dream opatentowali usa on tylko skopiowal to co juz wczesniej wymyslono, nic nowego. nie przyznal mu urzad patentu, dupa bo to nie jego pomysl
 
48. Dodany przez: milenka24-08-2009 02:15
komentarz
ciao! znam magflya osobiscie nie polecam!!!
 
49. Dodany przez: Luk24-08-2009 10:04
Magflyyyyyyyy:)
Zgadzam się Z Milenką.Jego zadufanie, mądrzenie się, olewcze podejście ( jestem Królem świata ) i ubzduranie sobie że dream to jego układ jest chore. Normalnie aż się płakać chce z żalu jak się go widzi :cry. Może Tomaszu wymyślisz swój patent na skakanie to bedziemy Cię doceniać. Tylko nie ściągaj znowu pomysłu z Discovery bo w 2009 roku już wszyscy mają kablówke:)
 
50. Dodany przez: xxx24-08-2009 12:56
Nie karmic trolla!!
Płakać to się chce czytając wypowiedzi takich trolli jak wy, pozostaje zgodzić się z panującą powszechnie opinią iz tak genialne narzędzie komunikacji jakim jest internet, w Polsce jest medium dla was - frustratów ociekających jadem ,zazdrością i wulgaryzmem, niedowartościowanych narcystycznych, pospolitych trolli. 
Nie rozumie dlaczego jeszcze żaden z uzytkowników tego forum nie zareagował odpowiednio. Zasada nr 1 NIE KARMIĆ TROLLA. A może wypowiedzi są dziełem samych właścicieli portalu? Wszak im więcej wyświetleń tym większa oglądalność i zyski? Bo przeglądając ten portal mam wrażenie że żyje jedynie dzięki tematowi tego wątka.
 
51. Dodany przez: Wspinacz27-08-2009 18:13
ubic Trolla...
Cel:upolowac Trolla 
Miejsce:Żerań 
Poszukiwany Troll:Zielinski=Tomasz=magfly=porażka
 
52. Dodany przez: mik6e04-09-2009 08:47
komentarze naruszające regulamin będą usuwane, regulamin dostępny jest od zawsze tutaj: www.wpinka.pl/informacje/regulamin.html
 
53. Dodany przez: ello04-09-2009 13:26
korki
lepiej dawaj Agato korki z hiszpańskiego i spie..j z tych dwóch wież pókis młoda, bo Cie Mag zrobi w ch.. jak innych, pracowalismy razem i współczuje, nie wróże Wam przyszłości...dwie wieże lipa!! 
 
---- 
od admina: ostrzegam, że jeśli nadal będziesz łamać nasz regulamin dostęp z Twojego IP zostanie zablokowany
 
54. Dodany przez: drago04-09-2009 12:02
ktoś usunął mój wpis!!!!!!1
nieładnie 
proszę o nieusuwanie wpisów! 
może dajmy sobie spokój z tematem dwóch wież. 
nie ma o czym gadać. 
wszyscy już wiedzą, że to porażka, po co o tym tyle pisać...
 
55. Dodany przez: lamia04-09-2009 12:48
regulamin
zgodnie z Regulaminem Forum wpinki usuwamy wpisy, które są niecenzuralne lub obrażają innych użytkowników, dlatego też poprzedni wpis został usunięty. Cytuję Regulamin: * nie wolno obrażać innych użytkowników Forum 
* autorów postów obowiązuje netykieta
 
56. Dodany przez: misio04-09-2009 16:13
hej
ja nie widze by ten ktos kto pisał wyżej łamał etykiete lub kogoś obrażał...niby jak?nie przesazajcie. jezeli ktoś stwierdza fakty to nie obraza jest. ahoj!
 
57. Dodany przez: eno04-09-2009 20:10
aa
rzeczywiscie lepiej dawac korki z hiszpanskiego niz tkwic w takich klimatach:P 
współczuje!
 
58. Dodany przez: konus06-09-2009 00:32
apropos
Tak sie składa ,że Agata pomaga magflyowi robic ludzi w konia ,ona również jest elementem psujacym klimat na 2 wieżach.Fajne miejsce ,tyle że jest tam para kretynów
 
59. Dodany przez: świstak07-09-2009 13:37
hola
są laski co lecą na kaske:) od kiedy Mag zaczął robić dla lafarge i paru innych betoniarni, to zaczął trzepa mamone, bo nieżłe kwoty sobie wpisywał na fakturkach:) po 20-30tysięcy - za nic!!!dosłownie...
 
60. Dodany przez: kinia07-09-2009 13:42
haha
odczytałem- niestety błąd - kobietą nie jestem. Jest wiele osób interesujących się procesem p. Tomasza Zielińskiego i p . L. Zatylnej. i śmierci jej syna. pozdrawiam 
kp
 
61. Dodany przez: ANALFABETA08-09-2009 18:59
Ja poza dyskusją do tych co ciekawi
Jestem stary- podjechałem obejrzeć 2 wieże- obiekt super, lokalizacja w porządku, ścianki wspinaczkowe od emeryckich po wyczynowe, jak ktoś ma lęki to moze trenować wkoło 30 cm od ziemi. Możliwości ze wzgledu na położenie olbrzymie- cel działania superowy- w miom rozumieniu powinno to pójść dwutorowo 1 centrum sportów ekstremalnych - 13 dzielnica dalej ma odbiorców- może jakiś zjazd, warsztaty- 2 komercja - sa tacy co za adrenalinę zapłacą, na treningi nie maja czasu I zacięcia ale maja pieniądze a z czegoś trzeba żyć :)poczytałem o zaprzeszłości I jeżeli to wszystko to prawda to 1 nie każdy bierze ślub z magfly ergo nie trzeba go kochać 2.dorośli odpowiadają za swoje czyny- plakietka tv nie zmienia praw fizyki. 3 Wypadek jest tylko tam gdzie coś się dzieje. Tam gdzie nikogo nie ma nie ma wypadków. 4 Z psychologicznego punktu widzenia -ciekawa filozofia nienawiści, niestety nie znając podstawowych pobudek dlaczego- niezrozumiała dla innych
 
62. Dodany przez: anal08-09-2009 20:07
bzdury
bzdury pisze analfabeta miejsce do dupy, nikogo nie interesuje adrenalina na ktorej zarabia mag
 
63. Dodany przez: jery09-09-2009 13:04
mag
czołem! Mag już dawno myslał o takim centrum, wcześniej miał byc komin....w jego stronach z których się wywodzi...
 
64. Dodany przez: ja16-09-2009 00:21
wow
ale kupa gooowna sie leje
 
65. Dodany przez: ciekawy16-09-2009 01:34
pytanie
w srodowisku wspinaczy - mowiac delikatnie - magfly nie cieszy sie duzym powazaniem. obczajcie te dyskusje:  
 
www.wspinanie.pl/forum/read.php?1,376738,376879#msg-376879 
 
dlaczego tak na niego reaguja?? ktos wie? 
 
p.s. zeby nie bylo watpliwosci. nie znam magflya. te hardcore'owa historie smierci chlopaka z tvp przeczytalem przd chwila. slyszalem o tym wypadku, ale nie wiedzialem ze za tym stoi koles z 2 wiez. na mnie najwieksze wrazenie robi fakt, ze magfly SAM SPAWAL elementy do dream jumpingu. to jakis cholerny brak wyobrazni... 
 
i jeszcze jedno. wspinalem sie na wiezach. poniewaz nie odpadlem, nie moge powiedziec ze testowalem jakosc przelotow.. ale nie widzialem zeby wieszal wedki z barierek, jak ktos napisal
 
66. Dodany przez: analfabeta21-09-2009 08:37
do anal
Dla ciebie bzdury, ale jak zaznaczyłem na wstępie jestem stary i wątpię szczerze czy się zdecyduję na skok, raczej zacznę od zjazdu- ponowna wizyta w 2 Wieżach na skokach dla hardcorów pokazała że prawdą jest potrzeba takich obiektów i budzą one zainteresowanie w przedziale wieku 5 lat do 107(Tyle chyba miała skacząca staruszka).Jeżali ktoś wybiera fotel, piwo, telewizję to nie ma sprawy, ja wolę chociaz popatrześ na skaczących- młodych , zdrowych i roześmianych. Pozdrowienia dla organizatorów, konferansjera, sposora, jurorów. Super zabawa , czekam na następne imprezy :) 8
 
67. Dodany przez: Micron21-09-2009 18:07
sumujac
Byłem w niedzielę podobnie jak analfabeta. Z boku wszystko ładnie, atmosfera ogólnie na plus. Skoki fajnie zorganizowane i fajnie pomyślane. 
Wg mnie potencjał spory. 
Ścianka: 
w środku nie byłem, sam nie łaziłem byłem z niewiastą, żeby pokazać jak to wszystko wygląda. 
Z oka obserwatora nie wyjadacza wymiatacza ale czysta rekreacja wyglądało przyzwoicie. Brak przewieszenia jak już pisali rekompensuje wysokość. Ogólnie ciężko pisać nie łażąc. 
Liny: 
Tyrolka długa, ale powrót pod 2 wieże co najmniej śmieszny wiem że naprawa mostku to spore koszta, ale przejście po nim to kolejny sport ekstremalny i tylko tego by brakowało jakby pod kimś się połamał. 
 
Ogólnie wrażenia miałem mocno pozytywne, ze względu na to że ktoś coś robi w tym mieście, mimo że może bardzo tanio nie jest ale fajna alternatywa dla kolejnej gry.  
 
Potencjał jak dla mnie spory, może się nie znam, ale jakby to ładnie ogarnąć można by zrobić tam prawdziwe zaplecze i jedno z fajniejszych miejsc w Wawie. 
 
Ale czarny PR działa i szczerze mocno się zastanowię żeby tam zabrać kobietę i uczyć ją tam wspinania.:) 
 
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę powodzenia. 
Mając nadzieję że nic złego nikomu tam się nie stanie.
 
68. Dodany przez: byly pracownik22-10-2009 21:39
Mag fly to ciota :)
 
69. Dodany przez: Bocianek27-10-2009 14:48
extreme
SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH LUDZI EXTREMALNIE ZAKRĘCONYCH ;) hej
 
70. Dodany przez: Bocianek27-10-2009 15:01
11. edycja!!!
ja się wybieram a Wy??? 
 
11. Explorers Festival w Łodzi - 18-22 listopada 2009
 
71. Dodany przez: DT Wrocław - Rossomak29-10-2009 15:25
Trochę o Drem Jump:
Na naszym forum poświęconym eksploracji, mamy dział "Techniki Linowe" a w nim subforum poświęcone tylko i wyłącznie Dream Jump: 
 
www.sztolnie.fora.pl/dream-jump,104/ 
 
Polecam poczytać, pooglądać, a potem pisać. Zmartwiła mnie ilość chamstwa, syfu i kloaki jaki się tutaj wylewa. Dlatego jak ktoś chce poczytać coś w miarę rzetelnego o historii skoków, autorze, patentach, oraz o tym nieszczęsnym wypadku - odsyłam na link powyżej.
 
72. Dodany przez: Ozrabal30-10-2009 12:42
Mnie również zasmuca poziom tych komentarzy. Polecam artykuł Pana Rossomaka: polemiczny,805.html  
Dobre forum.
 
73. Dodany przez: Ozrabal30-10-2009 12:43
www.sztolnie.fora.pl/dream-jump,104/a-w-prasie-napisali-czyli-artykul-polemiczny,805.html
 
74. Dodany przez: Bocianek31-10-2009 10:58
rossomak
pozdrawiam skaczącą ekipę z Wrocławia ;) 
 
hej extremalnie zakręceni przyjaciele :zzz :zzz :zzz
 
75. Dodany przez: Bocian03-11-2009 19:14
11. explorers festiwal
rossomak zbieraj ekipę z Wrocławia i widzimy się sobota- niedziela 21-22.11.2009 na festiwalu w Lodzi.
 
76. Dodany przez: Bocian / Bocianek03-11-2009 19:15
to ja ;) ten sam
zarówno pierwsza jak i druga ksywa są poprawne :grin :zzz :grin
 
77. Dodany przez: szkoda pisać05-11-2009 09:34
szkoda pisać
szkoda pisać - syf
 
78. Dodany przez: wspont.30-11-2009 23:27
ale.ale
no i usunieto mój wpis odnośnie tego ,że Zieliński wybielac sie proboje tutaj 
pisze przez forum exploracyjne za pomoca fikcyjnych podpisów.Zdradził sie fotką ze swoim bloczkiem.hehe. 
www.sztolnie.fora.pl/dream-jump,104/a-w-prasie-napisali-czyli-artykul-polemiczny,805.html
 
79. Dodany przez: rossomak04-12-2009 13:17
@-->ale.ale
McFly nie ma na naszym forum żadnego lewego konta - jego jedyny login to Tomek7,i nie zauważyłem żeby ktoś tu się wybielał. Artykuł polemiczny pisałem ja sam, ponieważ wkurza mnie chamskie, bezczelne, zakłamane dziennikarstwo. A fotografie bloczka wykonałem własnoręcznie - kilka lat temu w Czechach podczas pewnego projektu. Zatem z łaski swojej pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz.
 
80. Dodany przez: wspont06-12-2009 17:09
@>__ale ale ale..
Witam.Bloczek ze zdjecia należy do zielinskiego. 
Zanim zaczniesz pisac o czyms, to zasiegnij wiedzy na dany temat.W swoim tekscie bronisz czlowieka,ktory na to nie zasluguje.Kazdy kto go zna i bedzie szczery napisze ci to samo(oprocz agaty).A twoj jedyny kontakt z tematem to zapewne czechy- zdecydowanie za malo. 
Uzywajac slow:"chamskie,bezczelne,zaklamane dziennikarstwo" posuwasz sie o krok za daleko.Wkurzylo cie to?I na tej podstawie twierdzisz ze to same klamstwa? Czlowieku...
 
81. Dodany przez: agata 23407-12-2009 19:35
witam
cóż obroni go Agata, ale która bo ma ich wiele.. :roll
 
82. Dodany przez: Patrycja14-12-2009 10:15
Czy dla poczatkującego wspinacza jest tam bezpiecznie? Proszę o odpowiedź kogoś doświadczonego, kto tam był i przetestował wspinaczkę.
 
83. Dodany przez: Ozrabal15-12-2009 15:59
do Patrycji
Dyskusja, która odbywa się powyżej i zapewne będzie odbywać się poniżej(jeżeli te zapasy w błocie można nazwać dyskusją), jest nieco oderwana od rzeczywistości.  
 
Według cennika podstawowe szkolenie ze wspinania na wędkę kosztuje w 2wieżach tyle co zazwyczaj na innych ściankach w Warszawie - 20 złotych. Obiekt przeznaczony do wspinaczki musi spełniać określone normy bezpieczeństwa, zatem i 2wieże muszą je spełniać. Każdy instruktor odpowiada za bezpieczeństwo kursanta (teoretycznie). 2wieże to normalnie działająca ściana wspinaczkowa. Z uwagi na małe zużycie sprzętu wspinaczkowego, pewnie jest bezpieczniejsza niż niejedna inna w Warszawie.  
Jeżeli po przeczytaniu tych kilkudziesięciu krwawych komentarzy czujesz, że twoje życie będzie na kursie zagrożone, możesz odbyć podstawowy kurs na innej ścianie wspinaczkowej. Program wszędzie jest podobny. Ale nie lękaj się. Pozdrawiam.
 
84. Dodany przez: Ozrabal15-12-2009 16:04
tutaj znajdziesz adresy innych ścianek w
www.wpinka.pl/informacje/gdzie_sie_wspinac.html
 
85. Dodany przez: łebede15-12-2009 22:19
do stałego bywalca wpinki
Zieliński ty kretynie!!! hahahahaha żal mi Cię
 
86. Dodany przez: rossomak16-12-2009 19:10
Kilka uwag:
@wspont 
1. Piszesz bzdurę, że MC ma jakieś lewe nicki. Wystarczyło spojrzeć na profil z którego wysłano artykuł (mój profil dodajmy): 
Dołączył: 28 Paź 2008 
Posty: 1112 
No to się McFly napracował żeby uwiarygodnić jeden artykuł ;-) 
2. I co z tego że to jego bloczek? Zdjęcie robiłem własnoręcznie.  
3. W "linach" siedzę wystarczająco długo żeby samemu coś ocenić. I nie wnioskuj "że mój jedyny kontakt z tematem" bo się grubo mylisz. 
4."Kazdy kto go zna i bedzie szczery napisze ci to samo" fajny zlepek - może to ty pisałeś tego paszkwila do GW? Ja akurat nie stosuje dużych kwantyfikatorów i heurestyk na poziomie 13 latka "każdy, wszyscy, kto szczery".  
5. Wiedzy zasięgnąłem (z kilku źródeł) i się okazało że artykuł z GW ma mało wspólnego z prawdą -tzn sposób opisania sprawy i przekłamania autora artykułu mają się nijak do tego jak wyglądał ów wypadek.  
 
Sugeruje nie pozować na mędrca, powtarzając za Gazetą Wybórczą, tylko zacząć myśleć z minimum obiektywizmu.
 
87. Dodany przez: Artek.wspin.20-12-2009 11:07
?
Ty nie wiesz o czym piszesz.Większosc komentarzy ktore mozna tu przeczytac sa od ludzi ktorzy mieli kontakt z tym debilem, samozwanczym guru extremalnych doznan.Doprowadzil do smierci czlowieka i to jest fakt.
 
88. Dodany przez: Kazik21-12-2009 09:17
Szczególnie że większość debili która się tu wypowiada robi to anonimowo, a ty pewnie prowadzisz ich teczki i doskonale wiesz kto jest kim bo jestes nadwornym debilem tych kretynów. Nie trzeba byc bardzo spostrzegawczym zeby sie domyslic ze wszytkie te kretynizmy pisza 2 osoby na krzyz. Zakompleksione i zidiowaciale w swojej nienawisci.
 
89. Dodany przez: Adam21-12-2009 12:21
a co sądzicie o tym niby jego patencie na Dream???
 
90. Dodany przez: rossomak22-12-2009 13:43
@Adam
Ma patent nadany przez UPRP 20 lutego 2009 na podstawie nr zgłoszenia 361446 o nazwie 'Sposób wykonywania skoków z wysokości i urządzenie do realizacji sposobu wykonywania skoków z wysokości'.  
 
Sam układ jest przemyślany, i bezpieczny -wszystkie elementy układu są zdublowane, czasami potrojone.  
 
Natomiast jedyną możliwą "wadą" jest miejsce z którego skaczemy - na tym polegał wypadek na kominie - skok bez trampoliny, gruby dziennikarz który się nie wybił, i silny podmuch wiatru. No i mamy śmiertelny wypadek. A wystarczyło dać 3m trampolinę. I tutaj jest wina organizatora - źle przygotował miejsce skoku.  
 
Zaś sam układ jak na razie jest niezawodny - nie tylko przez dublowanie wszystkich elementów, ale również rygorystyczne kontrole po określonej serii skoków. Zresztą obecny układ do skoków różni się od tego z 1997-2000.  
Kiedyś używali ósemki, potem zdublowany Kootynay, a obecnie z tego co wiem jest to specjalnie wyważony bloczek, o wzmocnionej wytrzymałości, wykonany zgodnie z normą i projektem polibudy.  
 
Znów - ja nie polecam, ba odradzam, próby samodzielnego robienia Dreamu - tam jest za dużo niuansów przez które można mieć wypadek. Natomiast tak jak pisałem - prawidłowo rozwieszony układ jest b.bezpieczny, i nie ma się co bać.
 
91. Dodany przez: hehehe28-12-2009 12:08
hehehehe
Projekt polibudy..hehehehehhehehehe bez komentarza
 
92. Dodany przez: Bożena17-01-2010 19:06
Magfly
Magfly robi to co robi z wielką pasją, której brakuje wielu. Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest... sierotą. No cóż, to forum to potwierdza. Wypadki się zdarzają w każdej dziedzinie życia i różnym ludziom. Przytrafił się i Tomkowi. JEDEN. Nie 50. Niestety jesteśmy narodem bardzo zawistnym i w pierwszym rzędzie podkładamy haki gdzie się tylko da, żeby komuś nie powiodło się lepiej niż nam samym. A jak już się to nie uda, to doklejamy się do czyjegoś sukcesu... jak się tylko da. Wierzę, że Magfly osiągnie swój sukces, na który pracuje od wielu lat, nie dając się przy tym pogrążyć z powodu różnych sytuacji i ludzi. Ma wiele pomysłowości i odwagę, żeby realizować SWOJE MARZENIA. A że nie każdy widzi jego stan ducha, cóż - ja też nie należę do osób chwalących się swoją intymnością. Najgłębsze przeżycia zachowuję dla siebie i moich najbliższych. Szanuję swoje wnętrze. Rozumiem, dlaczego tak mało wiecie o Tomku. Życzę dalszych sukcesów i realizacji WSZYSTKICH MARZEŃ - MAŁYCH, ŚREDNICH I TYCH NAJWIĘKSZYCH!!! :)))
 
93. Dodany przez: Olga23-01-2010 10:00
RE: Magfly
Owszem ,zgodzę się,każdy ma prawo do realizacji swoich marzeń.Jednak w momencie gdy do ich realizacji wykorzystywane jest pospolite kłamstwo i masa oszustw, to po prostu traci się to prawo. 
Kończąc: ludzie realizujcie się !! (ale na własny rachunek, bo Magfly-Tomasz Z. do takich nie należy...)
 
94. Dodany przez: Adam28-01-2010 14:32
Dream
@ADAM. To oświeć mnie dlaczego DReam Jumping w USA był wcześniej niż ten dzień kiedy niby go wynalazł Magfly?
 
95. Dodany przez: Bożena30-01-2010 11:32
dla niedowiarków - patent Dream Jmpingu
www.2wieze.pl/dream-jumping/80-informacje-/47-dream-jumping.html
 
96. Dodany przez: adam01-02-2010 08:37
patent jest ale według mnie zbyt ogulnikowy. Choćby to że pod tą regułke można podłożyć choćby skoki wahadłowe lub inne podobnego pokroju. Ja uważam ze troszke słabo ale to jest moje zdanie
 
97. Dodany przez: adam15-02-2010 11:38
dream
POLECAM ARCHIWUM POLITYKA.PL 
w punkcie żywioł jest wypowiedz Pana Tomka Z. na temat Dreama którego się uczy we Włoszech w 2001 roku. Kto tu kłamie???? Ja sie domyślam 
 
 
archiwum.polityka.pl/art/moze-kiedys-zgine,370385.html
 
98. Dodany przez: ciota23-03-2010 23:07
magfly nei ma patentu na to 
nie dostał, bo wczesniej juz to USA wymyslono i napisali mu to nawet i przysłali prosto ze stanow w kopercie, ze niestety takie rzeczy juz wczesniej powstaly:) 
:p
 
99. Dodany przez: Bożena27-03-2010 18:03
Magfly
Wierzę, że Magfly osiągnie swój upragniony sukces!!! Wielki sukces, z którego będzie bardzo dumny!!! I ja będę dumna z tego RÓWNIEŻ...!!!
 
100. Dodany przez: net07-04-2010 06:46
dream jumping zielińskiego
bezczelnosc nie zna granic, przyjechała z bytomia az do warszawy
 
 
następny artykuł »
Top! Top!